Online kurz: co se jinde nedozvíte

AbbeyLucka

Udělat online kurz prezentačních dovedností v angličtině pro nerodilé mluvčí nás napadlo během jednoho příjemného pikniku vloni v červnu.

Chcete se kouknout, jak to dopadlo? Můžete! >>

S Abbey a Luckou jsme předtím pracovaly ve startupu, který měl na trh uvést originální hraná videa pro výuku angličtiny. Originální, kreativní a všestranné jsme byly my tři. Manažeři startupu oplývali především sliby, které se nikdy nerealizovaly. Projekt se nikdy nerozjel. Přišlo nám líto jen tak se rozejít, a tak jsme začaly vymýšlet, co bychom mohly podniknout společně.

V kurzu prezentování v angličtině pro lidi, kteří nejsou rodilí mluvčí, se potkávají všechny naše silné stránky a zkušenosti:

Já, Lenka,  se výukou prezentačních dovedností živím a navíc mám za sebou mnoho let zkušeností s výukou angličtiny.

Abbey je úžasná herečka s tou nejúžasnější angličtinou, navíc vypravěčka a scénáristka s fantastickým citem pro příběh.

Lucka oplývá kreativními nápady, které dokáže obratem zhmotnit v grafické podobě, a jako vědkyně vystupující na konferencích v zahraničí ví úplně nejlíp, s čím se potýkají nerodilí mluvčí, kteří musejí prezentovat v angličtině.

cheesecakesJsme holky činu, a tak jsme se do toho opravdu pustily. Následovaly měsíce práce – sestavení osnovy kurzu, sepisování scénářů, zkoušení, přepisování, a zase zkoušení. Strategické porady a zkoušky jsme si zpestřovaly testováním cheesecaků, které jsem připravovala v nejrůznějších obměnách nadšená z toho, že mám pro ně ochotné ochutnávače. Od této bohulibé praxe jsme nakonec před natáčením musely upustit, protože bychom se taky nemusely vejít všechny do jednoho záběru. Zkoušely jsme totiž fakt intenzivně.

Pak přišlo samotné natáčení. Abbey je samozřejmě profesionálka, takže jí situace, kdy na ni míří světla a čtyři objektivy, nijak zvláštní nepřišla. My s Luckou jsme ale zatím zkušenosti s natáčením měly jen z druhé strany kamery. I to je užitečné, minimálně proto, že víte, že když se ozve „Akce“, máte spustit. Bohužel pokyn „Akce“ zároveň vypíná větší část vašeho mozku, takže i když víte, že máte spustit, slov se nedostává.

Byl to dvoudenní maraton, ale na jeho konci jsme měly hotovo!

hotovo

Vlastně neměly. Protože natočením to samozřejmě neskončilo. Ve skutečnosti velkou část práce zbývalo ještě udělat. Střih. Audio. Slajdy. Logo. Znělka. Titulky. Doprovodné materiály. Dotočit tohleto. Předělat támhleto.

Konce projektů bývají takové. S vypětím sil všech zúčastněných se to nakonec podaří protlačit přes cílovou pásku a kdyby za vámi v tu chvíli přiběhl reportér a ptal se na vaše dojmy, vzmůžete se leda na něco nejapného ve stylu: „Tak určitě, je to skvělé. Všechno mi to asi teprve musí dojít.“

Teprve později, když vám dají na krk medaili a obecenstvo tleská, je to skutečné. Hlavně to obecenstvo je důležité. Proto jsem pro vás pro všechny připravila vstupenky.

Náš kurz je nyní ke zhlédnutí tady.

Jasně, chci se na kurz podívat >>