Online koučink: Vítejte v IKEA

ikeaNáš online kurz “How to present in English (even for non-native speakers)” běží už deset dní! Přihlásilo se do něj zatím přes 580 lidí ze 74 zemí světa. Paráda! Někteří ještě ani nezačali :-(, někteří ho ale stihli už i dokončit – a vypadá to, že náš přístup funguje. Jak jsme doufaly, kombinace příběhu a výukové linky je v záplavě výukových videí typu “mluvící hlava” oživením. Teď už věříme, že náš kurz na platformě udemy.com nezapadne.

Ještě před spuštěním kurzu jsem si dělala malý průzkum, s čím lidi nejvíc bojují, když musí prezentovat v cizím jazyce. Pro velkou část problémů, které mí respondenti zmiňovali, nabízíme v kurzu návod či řešení. Jedna věc, která se ale v odpovědích také objevovala, mi nedala spát: Hlavní potíž je, ozývalo se často, že si lidi v tom jazyce nevěří. Co když zapomenu to správné slovo? Co když se nebudu moci vyjádřit? Co když mi posluchači nebudou rozumět?

Rozumím tomu a umím si to představit. Kdybych měla prezentovat třeba ve francouzštině, kterou momentálně neudržuju a tak se posunula spíš k pasivní znalosti, měla bych podobné pocity. Díky zkušenostem, které mám s prezentacemi a s výukou cizích jazyků, bych se s tím ale dokázala vypořádat. Musela bych zamakat, ale dala bych to.

mabo-mail1

 

Jenže ne každý má metodu, jak na to, ozkoušenou jako já. Proto jsem se rozhodla dát dohromady online koučinkový program, kde se o své zkušenosti podělím. Na rozdíl od kurzu na udemy.com, který už běží a je určen k samostudiu, tento online koučink bude zcela na míru těm, kteří se rozhodnou 2 měsíce na svém anglickém projevu zapracovat. Povedu je doslova za ruku, ukážu jim krok za krokem, jak na to, a ještě budu kontrolovat, jestli úkoly plní.

 

Pro začátečníky to není, ale i mírně pokročilým jsem schopná zaručit, že budou-li opravdu pilně pracovat, po skončení kurzu budou moci se svým 3-5minutovým příspěvkem v angličtině vystoupit na obchodním jednání, na konferenci nebo při přijímacím pohovoru. Pokud ne, vrátím jim peníze.

smontovat

A proč jsem v titulku zmínila IKEA? Když si přivezete domů židli v krabici a pak si ji sami smontujete, má pro vás větší hodnotu, než když si ji koupíte hotovou. Mám pro vás připravenou krabici s vaší první řečí v angličtině a zvu vás, abyste si ji přišli smontovat. Návod bude – na rozdíl od toho z IKEA – úplně srozumitelný.